Asociația Aripi de Copil din Bistrița a pregătit mai multe eveniemnte dedicate copiilor, adolescenților și familiilor, în Bistrița și Livezile.

Din cauza vremii nefavorabile, mai multe schimbări au intervenit în program.

Astfel, evenimentul programat pentru vineri, 30 mai, la Muzeul Județean, va avea loc sâmbătă, 31 mai. 

„Traseul Lupului” este o vânătoare de comori ce va avea loc între orele 16:00-19:00. Participanții vor fi invitați într-o aventură tematică inspirată de universul dacic. Evenimentul este finanțat din bugetul local al municipiului Bistrița.

Sâmbătă, 7 iunie, adolescenții sunt așteptați la „Teenage Fest”, o seară de relaxare, ateliere creative și spectacole, desfășurate în aer liber, între 16:00-21:00.

Eveniemntul „Strop de Fericire“ programat de Ziua Internațională a Copilului, la Livezile, va avea loc săptămâna viitoare, în data de 8 iunie, între orele 13:00 și 18:00.

„Strop de fericire” este maraton al bucuriei pentru cei mici și mari: spectacole, ateliere creative, tir cu arcul, echitație și multe alte surprize.

Evenimentul promite trei zile pline de energie, creativitate și momente memorabile pentru toate vârstele. Intrarea se va face în baza unei donații de minim 12 lei/persoană. 

SPUNE-TI PAREREA