450 de cadouri au fost ofeite copiilor din comuna Căianu Mic, de la preșcolari până la clasa VIII-a, de Moș Nicolae. Primarul comunei, Paul Știr, a anunțat că atât cei mici, cât și cei mari, vor avea parte și de alte suprize în perioada următoare.

Zi de mare bucurie pentru copiii din comuna noastră!Astăzi, Moș Nicolae a oferit 450 de cadouri și multă bucurie copilașilor din comuna noastră, de la preșcolari până la clasa a VIII-a.
Moșul a poposit la unitățile de învățământ din comună, respectiv la cele trei grădinițe cu program normal din localitățile Căianu Mic, Căianu Mare și Dobric, Școala Gimnazială Dobric și Liceul Tehnologic “Ion Căian Românul” Căianu Mic!
Dragi copii, Bunul Dumnezeu să vă facă parte numai de bine și să vă ajute să fiți întotdeauna o bucurie pentru părinții voștri!
De asemenea, am pregătit și alte surprize, atât pentru cei mici, cât și pentru cei mari, pe care le vom anunța zilele următoare!
Întâmpinăm Crăciunul așa cum se cuvine!
Doamne ajută!“, a transmis Paul Știr.

SPUNE-TI PAREREA