Gloria 2018 Bistrița Năsăud participă la un turneu de tip triunghiular cu Benik Most și Türinger, ambele echipe cu tangențe în Liga Campionilor și Cupele Europene.

Din păcate, Gloria a cedat în primul amical al verii, învinsă fiind de Türinger, campioana Germaniei, cu 34-26. Următorul meci va avea loc duminică la ora 10:00.

”O prima repriză bună facută de jucătoarele noastre, însă călătoria de peste 20 de ore și-a pus amprenta pe jocul nostru și în a doua parte nu am mai reușit să tinem ritmul cu echipa din Germania. Am făcut o a doua repriză proastă, cum demult nu am avut, cu 21 de goluri primite si doar 14 marcate. Sper să reușim să ne odihnim în seara aceasta pentru ca mâine în partida cu DHK Banik Most să arătăm un alt handbal.”, a declarat Horațiu Pașca.