Primarul orașului Beclean, Nicolae Moldovan, a anunțat semnarea unor contracte de execuție pentru câteva lucrări importante în Beclean.

“Începem anul 2020 cu trei vești foarte bune pentru comunitatea noastră. Am semnat contractul de lucrări execuție pentru Blocul de locuințe sociale construit în locul fostului punct termic de pe strada Dobrogeanu Gherea, cu termen de execuție de 12 luni de zile, totodată am semnat și contractul de execuție și lucrări pentru Casa de Cultură “Liviu Rebreanu” și, de asemenea, s-a asigurat cofinanțarea pentru proiectul de reabilitare termică a blocurilor de locuințe din orașul nostru. 

Constructorul blocului social va demara de îndată primele lucrări prin demolarea punctului termic și pregătirea amplasamentului pentru șantier”, a anuțat primarul.

SPUNE-TI PAREREA