Peste 100 de tineri au participat astăzi, 23 martie, de la ora 13, la conferința cu tema „Viața mea…încotro?”, ce a avut loc în sala media a Centrului pentru Tineret „Ioan Bunea” din orașul Sîngeorz-Băi. În deschidere, au fost rostite scurte alocuțiuni de directorul Casei de Cultură din oraș, Florin Hodoroga și de către directorul centrului, părintele Paul Gavriloaie, scrie radiorenasterea.
Invitat pentru a conferenția pe această temă a fost părintele Dorel Gălan, specialist în educație nonformală.
La eveniment au luat parte atât elevi și tineri din localitate, cât și profesori de la instituțiile de învățământ din orașul-stațiune.
Evenimentul a fost organizat de Casa de Cultură Sîngeorz–Băi, Centrul Misionar de Tineret „Ioan Bunea” Sîngeorz-Băi, Liceul Teoretic „Solomon Haliţă” şi Şcoala Gimnazială „A.P. Alexi” din localitate.