Profesionalismul Supercom a fost surprins de câțiva cetățeni din Șieu Odorhei, oamenii s-au trezit în această dimineață cu o grămadă de gunoi în curtea grajdurilor din Șieu Odorhei, la fosta fermă, pe Valea Morii.
Nimeni nu a înțeles ce încercau să facă angajații Supercom și cum au ajuns gunoaiele pe jos, oamenii nu au primit nici o explicație, dar au insistat să dispară gunoaiele, ceea ce s-a și întâmplat.
Angajații Supercom au dat la lopată, până au încărcat gunoiul, dar cetățenii din zonă se întreabă ce făceu totuși acești angajați, cu o grămadă de gunoi, cu două mașini a Supercom, dimineața între grajduri.
”Eu nu înțeleg ce fac gunoaiele astea, cum să rabateze gunoiul aici, în această curte? Avem animale, se pot îmbolnăvii, dacă nu i-am fi văzut ce se întâmpla? Poate le-ar fi lăsat acolo. Au început să le încarce cu lopețile într-una din mașini, dar după ce i-am luat la întrebări și i-am fotografiat. Eu nu știu ce s-or fi gândit, chiar dacă trebuia să pună gunoiul dintr-o mașină în alta puteau să o facă în altă parte, de ce să ne facă ei mizerie aici? Și să nu îmi spună nimeni că era gunoi de aici, nici poveste, era gunoi menajer, nu rezultă astfel de gunoi aici la grajduri, noi avem resturi vegetale, ceva făceau ei, dar …”, spune un cetățean, care se îndrepta spre grajdul în care are animale, când a dat peste angajații Supercom, care conform imaginilor, chiar erau cu o grămadă de gunoi în drum.