CS Gloria Bistrița-Năsăud a pierdut astăzi în deplasare la HC Dunărea Brăila. Bistrițencele au fost învinse cu scorul de 23-22, după ce la pauză aveau un avantaj de 4 goluri (11-15)!

După o primă repriză excelentă, echipa lui Horațiu Pașca a cedat inexplicabil în partea secundă. Dunărea Brăila a reușit să revină în 12 minute de coșmar pentru Bistrița, să egaleze în minutul 47 (19-19) și apoi să se impună pe finalul partidei.

Pentru Gloria au marcat: Pristaviță (6), Szabo (5), Ardean Elisei (5), Paraschiv (2), Dincă (2), Rodriguez (1), Rațiu (1)

În urma acestei înfrângeri, CS Gloria rămâne pe locul 3 în clasamentul Ligii Florilor, cu 39 de puncte și va juca în ultima etapă cu SCM Râmnicu Vâlcea, acasă. SCM Râmnicul Vâlcea este deja campioană a României, iar meciul de la Bistrița nu mai contează pentru adversarele Bistriței din ultima etapă. Gloria poate pierde locul 3 dacă nu câștigă cu Vâlcea.