Consiliul Județean Bsitrița-Năsăud i-a premiat și în acest an pe cei mai bun elevi din județ.

Au fost premiaț, în cadrul unei gale, elevi cu cele mai bune rezultate la evaluările naționale, bacalaureat și olimpiade.

Alături de Ana Dragu, președintele asociației Autism Europa, președintele Emil Radu Moldovan a acordat o diplomă de merit elevei Alexandra Deneș pentru crearea celui mai nou material pentru copiii cu autism ,,Caietul Alexandrei”.

„De asemenea, în acest an am acordat 10 premii speciale echipei de Robotică din cadrul Colegiului Național ,,Petru Rareș” din Beclean, pentru sprijinul adus Consiliului Județean in aplicarea a 5 proiecte de importantă majoră, in cadrul Proiectului Operațional Regional 2014-2020.

Pentru că fiecare elev are nevoie de sprijin atât din partea părinților cât și a profesorilor pentru a atinge performanța, printr-un gest de mulțumire pentru tot ceea ce fac, am acordat diplome de merit tuturor profesorilor ai căror elevi au fost premiați în această seară”, spune președintele Consiliului Județean.

I.             Premii individuale ce se acordă elevilor care s-au clasat pe primele trei locuri la examenul de Bacalaureat în anul 2018

 

Nr. crt Numele și prenumele Unitatea școlară Rezultatul

obținut

 
1. Albu Maria Liceul ”Radu Petrescu” Prundu Bîrgăului

 

10  
2. Bugnariu Ana-Maria Liceul ”Radu Petrescu” Prundu Bîrgăului

 

10  
3. Coman Corina-Mirela Colegiul Național ”Andrei Mureșanu” Bistrița

 

10  
4. Georgescu Paula Ioana Colegiul Național ”George Coșbuc” Năsăud

 

10  
5. Mureșan Eliza-Adela Colegiul Național ”Petru Rareș” Beclean

 

10  
6. Scurtu Andrada Diana Colegiul Național ”Liviu Rebreanu” Bistrița 10  
7. Moldovan Vasilica Andreea Colegiul Național ”George Coșbuc” Năsăud

 

9,96  
8. Oltean Oana Mihaela Colegiul Național ”Liviu Rebreanu” Bistrița 9,96  
9. Mîndrean Denisa-Cristina Colegiul Național ”Andrei Mureșanu” Bistrița

 

9,93  
10. Simionca Andrada Larisa Colegiul Național ”Liviu Rebreanu” Bistrița 9,93  
   

 

II.           Premii individuale ce se acordă elevilor care s-au clasat pe primele trei locuri la examenul de Evaluare Națională clasa a VIII-a în anul 2018

 

Numele și prenumele Unitatea școlară Rezultatul

obținut

Barna Ruxandra Georgiana Școala Gimnazială ”Ștefan cel Mare” Bistrița 10
Chindriș Alexandra Maria Liceul Tehnologic Tîrlișua 10
Kulcsar Noemi Școala Gimnazială ”Grigore Silași” Beclean 10
Sima Mario Robert Școala Gimnazială Nr. 1 Bistrița 10
Bozbici Adrian David Școala Gimnazială ”Ștefan cel Mare” Bistrița 9,92
Drăgan Daria Cristiana Școala Gimnazială Nr. 1 Bistrița 9,92
Dobricean Ioan Dorian Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Năsăud 9,90  
Jirghiuță Andra Georgiana Colegiul Național ”Liviu Rebreanu” Bistrița 9,90  
Şot Lusia Amelia Școala Gimnazială ”Dariu Pop” Măgura Ilvei 9,90  
Takacs Robert Școala Gimnazială Nr. 1 Bistrița 9,90  

 

 

 

Premii speciale ce se acordă echipei de robotică din cadrul Colegiului Național “Petru Rareș” Beclean

 

Nr. crt Numele și prenumele
1. Cioban Vasile
2. Szasz Bogdan
3. Rusu Raluca
4. Polman Marian
5. Oprea Vlad
6. Felecan Cătălin
7. Papiu Cristian
8. Nicula Mircea Cristian
9. Mureșan Flavius
10. Săsărman Elisabeta

 

Vezi care sunt cei 135 de olimpici premiaţi de către Consiliul Judeţean Bistriţa-Năsăud!

 

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI UNITATEA ȘCOLARĂ DISCIPLINA
Deneș Amalia-Raluca Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean Limba și literatura română
Măierean Mircea Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean Limba și literatura română
Pop Sergiu Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean Limba și literatura română
Roșca Maria-Roberta Școala Gimnazială „Lucian Blaga” Bistrița Educație tehnologică
Mireșan Alexandra-Maria Școala Gimnazială „Ștefan Cel Mare” Bistrița Educație tehnologică
Mureșan Diana-Maria Școala Gimnazială „Lucian Blaga” Bistrița Educație tehnologică
Aitai Ruxandra-Gabriela Școala Gimnazială „Ștefan Cel Mare” Bistrița Educație tehnologică
Moldovan Alexandru-Ioan Colegiul Tehnic „Infoel” Bistrița Electronică, Automatizări, Telecomunicații
Nedelea Cristian-Onisim Colegiul Tehnic „Infoel” Bistrița Electric, Electrotehnic, Electromecanic
Renția George-Gabriel Liceul Cu Program Sportiv Bistrița Protecția mediului
Celsie Viorica Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Economic, administrativ, comerț
Purcsa Kevin-Daniel-Emanuel Școala Gimnazială „Avram Iancu” Bistrița Limba franceză
Onighi Nicoleta-Andreea Școala Gimnazială „Avram Iancu” Bistrița Limba franceză
Vălean Andrada-Dănuţa Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Limba franceză
Rus Andreea- Ramona Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Limba franceză
Scurtu Andrada- Diana Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Limba franceză
Cîrlejan Alexandra-Daniela Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Limba franceză
Imre Rebeka -Alexandra Școala Gimnazială Nimigea De Jos Limba și literatura română
Bolfă-Isip-Ometiță Ionela Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru Limba și literatura română
Roman Laura-Ioana Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru Limba și literatura română
Hădărău Andreea-Reghina Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru Limba și literatura română
Ciorbea Alina-Alesia Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Informatică
Floare Doru Școala Gimnazială „Avram Iancu” Bistrița Informatică
Marian Alexandru Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Năsăud Informatică
Roșu Bogdan Școala Gimnazială „Avram Iancu” Bistrița Informatică
Oniga Andrei-Mihai Școala Gimnazială „Avram Iancu” Bistrița Informatică
Stanciu Alin-Gabriel Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Informatică
Borcani Robert-Raul Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Informatică
Petcu Dragoș Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Informatică
Marcu Paul Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Limba engleză
Marcu Iudith-Andreea Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Limba engleză
Berbercariu Crina-Bianca Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Limba engleză
Pop Corina Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Limba engleză
Ciuruș Karina-Ilinca Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Limba engleză
Lup Adriana-Anamaria Liceul De Arte „Corneliu Baba” Bistrița Limba italiană
Dămăcuș Ana-Maria-Luiza Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Limba italiană
Leonardi Carla-Maria Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Limba italiană
Ilieș Narcisa-Corina-Dorina Liceul De Arte „Corneliu Baba” Bistrița Limba italiană
Mureșan Alexandru-Vasile Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Limba germană
Găurean Emanuela-Maria Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Limba germană
Chirlejan Cristiana-Teodora Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Limba germană
Ciubucă Mara Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Limba germană
Dohotari Alexia-Maria Școala Gimnazială Nr.1 Bistrița Limba și literatura română
Cloșcă Oana-Dinuța Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Năsăud Limba și literatura română
Mocanu Ariana Școala Gimnazială „Ștefan Cel Mare” Bistrița Limba și literatura română
Sângeorzan Andreea Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Limba și literatura română
Pop Cristiana- Natalia Colegiul Național „George Coșbuc” Năsăud Limba și literatura română
Mihalka Maria-Florina Colegiul Național „George Coșbuc” Năsăud Limba și literatura română
Domide Lăcrimioara-Florina Colegiul Național „George Coșbuc” Năsăud Limba și literatura română
Pașca Maria-Iulia Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean Limba și literatura română
Bătinaș Angelina-Nicola Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Limba și literatura română
Costînași Alessia-Ioana Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Limba și literatura română
Șimon Antonia Școala Gimnazială „Grigore Silași” Beclean Limba și literatura română
Pintea Cristiana-Ioana Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Limba și literatura română
Szekely Vanda-Antonia Școala Gimnazială Nimigea De Jos Limba și literatura română
Negrușa Tudor-Ionel Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Limba și literatura română
Born Andrea Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Limba și literatura germană maternă
Moise Cezar-Fabian Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Limba și literatura germană maternă
Ecedi Sara Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Limba și literatura germană maternă
Szanto Barna-Attila Școala Gimnazială „Grigore Silași” Beclean Limba și literatura maghiară maternă
Daroczi Dalma Școala Gimnazială „Grigore Silași” Beclean Limba și literatura maghiară maternă
Dohotar Debora Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Limba și literatura maghiară maternă
Marton Eliz Școala Gimnazială Cireșoaia Limba și literatura maghiară maternă
Müller Ágnes Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Limba și literatura maghiară maternă
Uhelszki Krisztina Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Limba și literatura maghiară maternă
Costin Hanna Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Matematică
Fodor Balázs-Róbert Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Matematică
Șimon Antonia Școala Gimnazială „Grigore Silași” Beclean Matematică
Cozan-Zoltan Jenyfer-Crista Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Matematică
Müller Ágnes Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Matematică
Corlățeanu Teodora-Elena Școala Gimnazială Nr.1 Bistrița Matematică
Oul Gabriel-Alin Școala Gimnazială Nr.1 Lunca Ilvei Matematică
Moca Andrei-Cătălin Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Matematică
Gonda George-Luis-Bogdan Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Năsăud Matematică
Puțura Emanuel-Vasile Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Matematică
Tîrlișan Ioan-Paul- Petru Colegiul Național „George Coșbuc” Năsăud Matematică
Crăciun Dragoș- Lucian Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Matematică
Buzilă Alexandra- Raluca Colegiul Național „George Coșbuc” Năsăud Limba și literatura română
Măican Cristina-Alexandra Școala Gimnazială Nr.1 Bistrița Limba și literatura română
Tănasă-Foşlui Teodora-Emanuela Colegiul Național „George Coșbuc” Năsăud Limba și literatura română
Negrea Diana-Iulia Liceul De Muzică „Tudor Jarda” Bistrița Managementul clasei de elevi
Domide Lăcrămioara- Florina Colegiul Național „George Coșbuc” Năsăud Psihologia vârstelor
Sfechiș Anda-Cristina Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean Religie ortodoxă
Cârcu Alexandra-Daiana Liceul Teoretic „Solomon Haliță” Sîngeorz-Băi Religie ortodoxă
Ivan Iosif Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Religie ortodoxă
Nicoară Petrică-Marian Colegiul Național „George Coșbuc” Năsăud Religie ortodoxă
Răzvanță Lenuța-Nastasia Liceul Teoretic „Solomon Haliță” Sîngeorz-Băi Religie ortodoxă
Chiciudean Antonia-Maria Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Religie greco-catolică
Chiciudean Antonius-Iosif Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Religie greco-catolică
Fretean Denisa-Georgeta Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Religie greco-catolică
Rus Andreea-Maria Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Religie greco-catolică
Pap Noemi Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Religie reformată
Gál Beáta Școala Gimnazială Cireșoaia Religie reformată
Fazakas Emöke-Ildiko Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Religie reformată
Orban Leilla-Krisztina Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Religie reformată
Găină Elena Liceul Tehnologic Feldru Religie alianța evanghelică
Cozan Tabita Școala Gimnazială Nr.1 Rebra Religie alianța evanghelică
Măluțan Rebeca-Patricia Liceul Tehnologic „Ion Căian Românul” Căianu Mic Religie alianța evanghelică
Căienar Beatrice Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Religie alianța evanghelică
Pop Mihai-Gabriel Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița T. I. C.
Ciurea Alexandru-Marius Colegiul Tehnic „Infoel” Bistrița T. I. C.
Olariu Maria-Loredana Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița T. I. C.
Petcu Dragoș Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița T. I. C.
Ungur Gelu Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean T. I. C.
Someşan Bianca-Alexandra Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Istorie
Ţanc Nicoleta Colegiul Național „George Coșbuc” Năsăud Istorie
Titianu Vlad-Ştefan Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Istorie
Luca Daria-Maria Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Istorie
Hoza Larisa Școala Gimnazială „Avram Iancu” Bistrița Istorie
Crăciun Paula-Geanina Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Geografie
Derecichei Alexandra Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean Geografie
Cozma Cosmina-Aura Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean Geografie
Igna Alexandra-Andreea Colegiul Național „George Coșbuc” Năsăud Geografie
Candale Gabriela-Simona Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru Geografie
Dragotă Sorina-Maria Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Logică, argumentare și comunicare
Căienar Bianca-Daniela Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Sociologie
Guzu Cristiana Școala Gimnazială Nr.1 Bistrița Chimie
Șerban Maria-Mihaela Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Chimie
Ilișuan Iannis-Patriciu Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Chimie
Petrușca Sergiu Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Chimie
Izvoran-Oltean Ştefan-Petru Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Năsăud Fizică
Dănescu Gabriel-Vasile Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Fizică
Șteopoaie Vlad-Dorin Școala Gimnazială „Artemiu Publiu Alexi” Sîngeorz-Băi Fizică
Avram Antonia-Adelina Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Fizică
Bugnar Andreea-Maria Școala Gimnazială Nr.1 Bistrița Biologie
Câmpan Elena-Ruxandra Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Biologie
Pop Dana-Simina Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Biologie
Chirtoș Maria Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița Biologie
Petrușca Sergiu Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița Chimie, Biologie, Fizică, Geografie
Coșofreț Larisa-Daniela Liceul Cu Program Sportiv Bistrița Pregătire sportivă teoretică
Dumbravă Cosmina-Maria Liceul Cu Program Sportiv Bistrița Pregătire sportivă teoretică
Pop Andrada-Lorena Liceul Cu Program Sportiv Bistrița Pregătire sportivă teoretică
Burduhos Nicoleta-Maria Liceul Cu Program Sportiv Bistrița Pregătire sportivă teoretică
Pop Denis-Vasile Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean Fizică, Chimie, Biologie

 

Kiss Iulia                            CN Andrei Mureşanu                                                                                                                                                 Religie Reformată

 

SPUNE-TI PAREREA